košík je prázdný

Srny, kuny, mravenci, krtci, slimáci.. uhlídáme je

Mrazík se prohnal vinicemi i sady a zanechal po sobě spoušť. Jak tak nad tím přemýšlím, je mnoho nepřátel vinohradníků, sadařů a zahrádkářů a mráz je jen jedním z nich. I kdyby úrodu letos nepoškodil, je stále mnoho nebezpečí, které na ni čeká. Pokud se vám podařilo z mrazivého zajetí nějak vyklouznout, je důležité se připravit na další nepřátele, kteří číhají v zemi, ve vzduchu, nebo běhají po lesích a jsou ochotní nám naše snažení doslova sežrat.

Ve Vinařském domě v Dubňanech tak najdete nejen přípravky na krášlení a výrobu vín, ale také rozhodně širokou nabídku výrobků, které ochrání úrodu ze zahrad i vinic před nenažranými tvory všech řádů.

A mohu začít ve sklepích, garážích půdách i skladech. Tam všude je ráj pro myši nebo potkany. Návnadou Bros, ať už ve formě granulí, vloček či měkké návnady, z naší nabídky a která je rovněž odolná proti plísni a vlhkosti, je vyhubíte jednoduše a spolehlivě. Mimochodem, pro chovatele slepic nabízíme i Čmelíkostop pro ochranu proti těmto cizopasníkům.

Další veliký problém zahrad, zejména v tomto vlhkém počasí, bývají slimáci. Proti nim nabízíme ve Vinařském domě hned několik nástrah. Kvalitní granule Desimo Duo od Bayeru, nebo Ferramol od Neudorfu, umí slimáky spolehlivě vyhubit bez ohrožení jiných zvířat. Aplikace posypem je jednoduchá a vysoce účinná.

Hmyz, zejména v teplých dnech znamená také velké nebezpečí, hlavně rozšiřováním octěnky a nežádoucích kvasných tónů už v plodech. A to nemluvím o ohrožení zdraví člověka, zejména sršni a vosami. Najdete u nás osvědčený Biolit na mouchy, komáry a mušky ale také Herkules, který zničí hnízdo sršňů až na vzdálenost 5 metrů.

Od české firmy Bros nabízíme několik druhů prášků a sprejů proti mravencům, vhodné i do bytů a domů, feromonovou vábničku na mouchy, lapač krtků se signalizátorem jejich lapení, dýmovnice a jiné velmi účinné přípravky proti krtkům, včetně odpuzovačů. Kuna je také velkým záškodníkem pro naše domy, půdy, ale i auta. Na jejich vypuzení se svých teritorií vyvinula společnost AB Opava přírodní sprej Odpuzovač kun. Aplikace jednoduchá, účinek výborný.

Ve vinicích bývá čím dál častěji problém s lesní zvěří. Srny i divoké prasata decimují úrodu zcela bez kontroly. A pokud nevlastníte pušku, moc možností obrany není. Nám se podařilo dostat do prodejny Vinařského domu velmi účinný německý výrobek jak proti prasatům tak i srnám. Pracují na na bázi pachového odpuzování. Používají se na již vytvořené pachové ohradníky z pěny, a to jednoduše nasprejováním.

Jak jsem už naznačil, ve Vinařském domě i na našem e-shopu máme opravdu velmi širokou nabídku přípravků, mnoho z nich na přírodní bázi, které umožní zachránit nejen úrodu, ale třeba izolaci, podlahy, nábytek, vinice a sady, ale i například květiny a záhony pomočené od psů a koček. Za relativně malou investici se tak dá zachránit hodně. A někdy tak i klid v domě.

Sdílejte nás

Zasílání novinek

Přihlaste se pro zasílání novinek a akcí!