košík je prázdný

Chcete mít víc hroznů nebo třeba rajčat?

Mnoho vinařů se na nás obrátilo s problémem, který postihl jejich vinice. Jedná se o světlé, žloutnoucí listy, které umí i chřadnout. V naprosté většině se jedná o chlorózu, tedy nedostatek železa v rostlině. Jde o řešitelný problém, který se dá dobře ošetřit přípravky s aplikací na list. 

Doporučuval bych použít Fytovit, speciální kapalné hnojivo proti chloróze. Aplikuje se postřikem na list a lze jej použít spolu s dalšími přípravky při běžném pravidelném ošetření. 

Podobným svým složením a také účinky, tedy vysokým podílem hořčíku a dusíku je i listové hnojivo Wuxal Kombi MG. Je vhodný nejen pro révu, ale i do všech plodin ovocnářství a zahradnictví. Litr tohoto vysoce koncentrovaného hnojiva vyjde až na 2000 litrů postřiku. 

Velmi kvalitní řada listových hnoji Wuxal má ve své sérii i Wuxal Kalcium, přípravek pro udržování kondice všech druhů ovoce, révy i okrasných květin, zejména těch, které jsou náročnější na vápník, a může se rovněž běžně přidávat s pesticidy. 

 

Další v řadě, tentokráte Wuxal Super je minerální hnojivo s vysokým obsahem živin použitelné v celé zahradě. Formou zálivky nebo postřiku jej můžete aplikovat na zeleninu, ovoce i okrasné dřeviny či květiny až do období těsně před sklizní. 

Velmi kvalitní řadou tekutých hnojiv, použitelných po celou dobu vegetace je řada Vitality Komplex. Ta je více zaměřena na konkrétní druhy zemědělských a okrasných plodin. Například Vitality Komplex pro muškát a surfinie už názvem napovídá, že je svým složením ideálním celovegetačním hnojivem zaručujícím zdravé a barevné květy. Jednak podporuje vyšší tvorbu květů a také působí preventivně proti chorobám a škůdcům. 

Tekuté hnojivo Vitality komplex pro rajčata a papriky působí v důležité fázi rostlin jako urychlovač hnojení a významným způsobem (až o 34%) zvyšuje kvetení a tvorbu plodů. Rovněž úspěšně regeneruje oslabené a poškozené rostlinky rajčat a paprik. Tedy v současné době nezbytná věc. Toto hnojivo je vyrobeno z biologicky čistého žížalího kompostu. 

Podobný, ale univerzální pro všechny rostliny je Vitality komplex Urychlovač hnojení. Ten se dá úspěšně aplikovat od okurek, jahod a ostatní zeleniny, až po ostatní květiny. Je rovněž na biologické bázi a významně posiluje formu rostlin. 

Která hospodyňka si pěstuje své vlastní bylinky (a je jich čím dál víc) máme pro ni v nabídce Vinařského domu kapalné přírodní hnojivo bez chemických přísad Natura bylinková. Zásadně zvyšuje aroma bylin a udržuje jejich zdraví. 

A protože rostliny potřebují zdravý nejen plod, ale i kořenový systém, speciálně pro něj nabízíme kapalný LIGNOHUMÁT Profík, který právě podporuje speciálně rozvoj kořenového systému u všech rostlin, zakořenění a také lepší vstřebání živin z půdy do rostliny. 

Kapalné hnojiva jsou stále více populární pro svou jednoduchost, všestrannost použití a také nízkou cenu a nenáročnost na místo a skladování, oproti klasickým hnojivům. Nabídka je široká a výsledky překvapivě příznivé. Sám je několik let používám a ve vinici jsem chlorózu díky kapalným hnojivům úplně vymítil.

Sdílejte nás

Zasílání novinek

Přihlaste se pro zasílání novinek a akcí!